Jak vybrat klimatizaci

Klimatizaci vybírejte podle: tvaru místností, možností instalace, uspořádání zařízení v místnostech a podle toho, kde se lidé nejčastěji v místnosti nachází.

Nástěnné klimatizace jsou vhodné pro téměř všechny prostory. Je však nutné vědět, že tok vzduchu je zaměřen na užší pás, který by neměl směřovat přímo na lidi. Chceme-li mít kromě klimatizovaného také velmi čistý vzduch, který bude obsahovat dostatečné množství záporný iontů, pak zvolte produkt s integrovaným ionizátorem a aktivní elektrostatický odlučovač.

Pokud je strop v místnosti snížen nejméně o 30 cm a výška prostoru není menší než 2,5 m, pak ideálním řešením je kazetová klimatizace. Vše je plně integrováno do zavěšeného stropu a na stropě je vidět pouze maska ​​s mřížkou pro přívod vzduchu a čtyřcestný klimatizovaný výstup vzduchu.

Výpočet potřebného výkonu chlazení pro váš prostor:

podlahová plocha m 2 x 70 = W

povrch oken na slunečné straně m 2 x 30 = W

počet přítomných osob x 100 = W

součet výkonu dodatečných zdrojů tepla ve W x 1 = W

potřebná chladicí kapacita klimatizace v W = W

Na základě vypočítaného chladicího výkonu vyberte příslušnou klimatizaci podle uvedené chladicí kapacity v katalogu. Vyberte ten, který je nejblíže vypočtenému výkonu. Výpočet je přibližný pro výšku 2,5 m. Podrobnější informace získáte od našich prodejen nebo autorizovaných instalátorů, kteří Vám rádi profesionálně poradí.

Nejčastější dotazy

Potřebuji vlastně klimatizaci?

Kvalitní pracovní a životní podmínky jsou u lidí omezené do poměrně úzké klimatické zóny. Prostředí příliš chladné nebo příliš horké, stejně tak nadměrná vlhkost mají negativní dopad na životní a pracovní podmínky, a tím i na pohodlí a efektivitu práce.

Všichni víme, že chlad je možné překonat efektivním systémem vytápění. Na druhé straně tolerujeme přehřívání organismu v teplých měsících, což má negativní dopad na pohodlí a pracovní výkon. Vzhledem k poškozování ozonové vrstvy a delšími vlnami veder existují nové potřeby, které je potřeba řešit - v budoucnu také klimatizací.

Potřebuji klimatizaci v pracovních prostorech?

S nárůstem teploty a vlhkosti nad hranici normálu se pracovní síla zaměstnanců snižuje. Stávají se unaveni, což se odráží v jejich efektivitě práce, která se snižuje o 30% a více (dokonce o 50%). Proto lze důvodně tvrdit, že náklady na pořízení klimatizace do pracovních prostor jsou ve srovnání se sníženým výkonem práce zanedbatelné. Kromě toho musí být respektovány zákony, které přesně předepisují mikroklimatické podmínky na pracovišti (maximální teplota 28 °C, ...).

Potřebuji klimatizaci v obchodních prostorách?

Pokud si přejete, aby se zákazníci a klienti vraceli a strávili ve vašem obchodě trochu více času, protože se cítí dobře, pak je odpověď jasná: pořiďte si klimatizaci. Udělejte si náskok před konkurencí.

Mohu se nachladit kvůli klimatizaci?

Pokud je pokojová teplota nastavena správně, nemůže vám způsobit nachlazení. Doporučený rozdíl mezi okolní teplotou a okolní teplotou je od 5 do 8 ° C. Navíc proud studeného vzduchu nesmí být zaměřen přímo na lidi, kteří žijí nebo pracují v prostoru.

Mohu klimatizací topit?

Všechny stabilní klimatizační jednotky jsou vyráběny pomocí systému tepelných čerpadel. Nevydávají energii jako elektrické ohřívače, ale přenášejí je pouze z prostředí do prostoru, kde jsou dodávány s vyšší energií (vyšší teplotou). K tomu potřebují jen třetinu své energie a zbývající dvě třetiny získají z prostředí (prakticky zdarma).

Dokud okolní teplota klesne pod 0 °C, je to nepochybně nejhospodárnější topný systém. Je také ideální pro vytápění v přechodových obdobích. S extrémně účinnými klimatizačními invertory třídy A, A + a A ++ je možné vytápět při venkovní teplotě do -15 °C.

Jaký typ klimatizace bych si měl vybrat?

Dlouhodobé, hospodárné a efektivní řešení je rozhodně stabilní klimatizace s možností výběru vnitřních jednotek, které jak funkcí, vzhledem a možnostmi instalace co nejlépe vyhovují vašim potřebám. Kromě toho můžete s dálkovým ovladačem snadno využívat všechny funkce.

Jaký výkon klimatizace potřebuji?

Aby bylo zajištěno příjemné klima, mělo by z něj být odstraněno veškeré teplo vstupující do místnosti. Potřebný výkon klimatizačního zařízení je nejlépe vypočítán podle vhodného vzorce (viz výše).

Proč klimatizace Gorenje?

Vynikající kvalita, široká škála designů, atraktivní design, efektivní provoz a výhodná cena mohou nejlépe uspokojit všechny vaše potřeby a přání. Nezapomeňte na jejich dlouhou životnost, servis a náhradní díly. Naši obchodní partneři instalují rychle a kvalitně a postarají se o to, aby vám klimatizace dlouho a spolehlivě sloužila.

792 307 031

Non-stop servisní linka

engee ekobalance s.r.o.
U Stadionu 270
CZ-383 01 Prachatice
HOT LINE: +420 792 307 031
info@engee.cz